FAQ

 

Jak i gdzie uzyskać nr PKK?

Zanim rozpoczniesz kurs musisz uzyskać numer PKK ( Profilu Kandydata na Kierowcę) w tym celu należy dostarczyć osobiście do Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta/Starostwie Powiatowym w miejscu zamieszkania następujące dokumenty:

  • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak lub istnienie przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami

  • wyraźną fotografię

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy (dostępny w Starostwie można wypełnić na miejscu lub do pobrania ze strony Starostwa Cieszyńskiego)

  • Dla kategorii C i CE dodatkowo orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem i kserokopia prawa jazdy.

    Wydział Komunikacji w Cieszynie czynny pon. - śr. 7.30- 15.00; czw. 8.00-17.00; pt 8.00- 14.30

    Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Referatu Prawa Jazdy, ul. Bobrecka 29, II piętro, pokój 109 i 110, tel. 33 4777108 do 109

Ile trwa kurs KAT. B? 

30 godzin teoretycznych (aktualnie nie ma obowiązku uczęszczania na zajęcia teoretyczne, można uczyć się w domu dowolną metodą) oraz 30 godzin praktycznych obejmujących jazdę samochodem na placu, w ruchu miejskim oraz parkowanie w mieście. Średnio kurs trwa ok. 3 miesięcy, ale zależy to głównie od kursanta. Przy odpowiedniej organizacji można zrealizować kurs w ciągu 1 miesiąca.
 

Kiedy najwcześniej mogę zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B

Na kurs prawa jazdy kat. B można zapisać się nie wcześniej niż 3 miesiące przed ukończeniem 18- go roku życia, przed zapisem należy uzyskać numer PKK. Gdy rozpoczynasz kurs jako niepełnoletni potrzebujesz zgodę rodziców (pobierz tutaj)

Jak szczegółowo kształtuje się płatność ratalna?

Najbardziej pożądane są następujące raty: 300zł-zaliczka przy zapisie, 500zł po ukończeniu kursu teoretycznego i reszta po 15 godzinach praktyki. 
Istnieje możliwość indywidualnych negocjacji w sprawie ilości i wielkości rat.
Zanim zaktualizujemy profil kursanta po kursie wszystkie płatności muszą już być uregulowane!

Czy mogę umówić się na egzamin państwowy przez internet?

Tak, już nie musisz jechać osobiście do WORD umawiać terminu egzaminu dokonaj rezerwacji przez internet na stronie info-car.pl

Czy mogę sprawdzić czy dokument prawa jazdy jest już do odbioru?

 Tak, to proste wejdź na info-car.pl. Pamiętaj, że opłatę za wydanie dokumentu prawa jazdy należy po zdanym egzaminie najpierw opłacić w Starostwie, aby zmienił się status sprawy.

 

 

Script logo
Kierowcy Zawodowi
Google Analytics